خانه سیاست 17 فرمان بایدن در روز اول ریاست و فرمان درباره تغییرات اب...

17 فرمان بایدن در روز اول ریاست و فرمان درباره تغییرات اب و هوا …


-در اول این موضوع را باید مطرح کرد که مقایسه تعداد فرامین اجرایی این رییس جمهور نسبت به سه رییس جمهور قبلی تفاوت بالایی داشته است.

بایدن در اولین فرمان خود برای جلوگیری از بیماری کرونا دستوراتی را صادر کرد .

بازگشت به سازمان بهداشت جهانی ،

بازگشت به ییمان اقلیمی یاریس برای مبارزه با تغییرات اب و هوا ،

جوبایدن و تیم ریاست جمهوری‌اش نزدیک به سه ماه فرصت داشتند تا در مورد اولین اقدامات پس از مراسم تحلیف، برنامه ریزی کنند. دونالد ترامپ از قدرت اجرایی خود به طور گسترده استفاده کرده بود تا بخش عمده ای از برنامه های سیاستی خود را عملی کند. بنابراین چگونه و چه زمانی آقای بایدن این اقدامات را خنثی کند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

طولی نکشید که رئیس جمهور جدید، تصمیماتش را نشان داد. او به ویژه برخی از بحث برانگیزترین بخش‌های اقدامات ترامپ را هدف قرار داد. آقای بایدن همچنین تمامی تصمیمات لحظه آخر دولت ترامپ را تا زمان بررسی مجدد مسدود خواهد کرد.

اقدامات اجرایی بخش “نسبتا” آسان است. جو بایدن برای این که تغییرات پایدار ایجاد کند، سیاست هایی که روسای جمهور آینده نتوانند آن را تعییر دهند، باید برای تصویب قوانینی در مورد موضوعاتی نظیر، مقابله با همه گیری کرونا، اخذ شهروندی برای مهاجران فاقد مدرک، اصلاحات در سیستم بهداشتی و حمایت از حق رای با کنگره همکاری کند.

او فعلا از تغییر در سایر اقدامات اجرایی از جمله لغو بدهی وام دانشجویی، رفع محدودیت های تجاری دوران ترامپ یا وضع اقدامات جدید قضایی کیفری خودداری کرده است.

با توجه به این که دموکرات‌ها کنترل هر دو مجلس نمایندگان و سنا را در اختیار دارند، آقای بایدن دریچه‌ای برای دستیابی به موفقیت‌ها دارد. هرچند این امر نیازمند عبور از موانع جمهوریخواهان است، اما دهه‌ها تجربه رئیس جمهور به عنوان قانونگذار می‌تواند در این راه مفید باشد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشترین خوانده شده ها

تغییر اصل اساسی ییشرفت بشر

اری همه با تغییر و انجام ان اشنا هستیم از تغییر کوچک ترین چیز ها تا تغییرات بزگی که شهر و یا کشور و...

اصلاح قوانین محیط کسب و کار

در مورد این موضوع بایذ اذعان داشت از مواردی که در سند توسعه همه کشور ها قرار دارد می باشد در سال های اخیر دولت...

مـردم جـواب مي‌خواهند

عدم پاسخگويي بلا تكليفي مردم را بيشتر مي كند آرمان ملی- امید کاجیان: نخستین اصل برای آنکه کسی لیاقت داشتن تریبونی یا مسئولیتی در کشور...

1400 چگونه باید باشد ؟

رویداد های گذشته و انچه که در ییش رو داریم می تواند یک تحلیل کلی یا نقشه راهی باشد برای اینکه با اصلاح خطا...

تقویت بنیان های کسب و کار

ایران نیز به دنبال سایر کشور ها خواستار سهم خود از ییشرفت تکنولوژی دموکراسی است اما در اینجا سیاست گذاران ریل های اقتصادی اجتماعی و......