خانه ojan clup ویژه نامه انتخابات امریکا

ویژه نامه انتخابات امریکا

-1-

باز‌گردیم به ابتدای انتخابات در تاریخ آمریکا و اولین باری که رئیس‌جمهور با به دست آوردن همه آرا انتخاب شد.

آمریکا تازه از بریتانیا جدا و کشوری مستقل شده بود، در چهارم ژوئیه ۱۷۷۶ که روز استقلال این کشور شناخته می‌شود.

در سال ۱۷۸۸ وقتی موعد اولین انتخابات رسید، این کشور فقط سیزده ایالت داشت اما فقط ده ایالت حق داشتند در انتخابات شرکت کنند چون تشکیل ایالت‌های کارولینای شمالی و رودآیلند هنوز در قانون اساسی تایید نشده بود و نیویورک به موقع برای انتخابات اقدام نکرده بود.

از این ده ایالت، فقط شش ایالت به مردم اجازهٔ رای دادند آن هم فقط به مردان سفید‌پوست. چهار ایالت دیگر تصمیم را به قانون‌گذاران ایالتی واگذار کردند.

هیچ رقابت و مبارزهٔ انتخاباتی‌ای در کار نبود، همه در مورد برنده قطعی، جورج واشنگتن، متحد و هم‌‌رای بودند.

جورج واشنگتن پس از رهبری نبردهای استقلال از بریتانیا، تقریبا بازنشسته شده بود اما از او خواسته شده بود به صحنه‌ٔ سیاست برگردد، او بهترین و هیجان‌انگیز‌ترین انتخاب در طیف سیاسی آن زمان بود.

در این انتخابات از کالج الکترال (مجمع گزینندگان) استفاده شد. برای انتخاب رئیس‌جمهور به هر ایالت با توجه به اندازه و جمعیتش، تعداد مشخصی رای تعلق گرفت که به آن کالج الکترال یا مجمع گزینندگان می‌گویند و همین شیوه با کمی تعدیل امروز هم به کار می‌رود. در مجمع گزینندگان آن زمان ۷۲ گزینشگر وجود داشت اما فقط ۶۹ نفر رای دادند.

هر گزینشگر دو رای داشت (برای انتخاب رئیس‌جمهور و معاون او) و همهٔ ۶۹ نفر به جورج واشنگتن رای دادند، قاطع‌ترین و یک‌دست‌ترین حمایت از یک نامزد در تاریخ انتخابات آمریکا.

واشنگتن پس از آنکه تصمیم گرفت در دور دوم ریاست‌جمهوری شرکت کند، در سال ۱۷۹۲ هم به همین ترتیب از حمایت ۱۳۲ گزینشگر در ۱۵ ایالت برخوردار شد.

-2-درباره جو بایدن:

۱. نام کامل وی جوزف رابینت بایدن جونیور است (برای جونیور).

۲. وی در ۲۰ نوامبر ۱۹۴۲ در پنسیلوانیا (اسکرانتون) به دنیا آمد.

۳. او یک خواهر به نام والری و دو برادر به نام های فرانسیس و جیمز دارد و از همه آن ها بزرگتر است.

۴- بعد از اینکه پدرش شغل خود را از دست داد، جو بایدن و خانواده اش مجبور شدند که نزد پدربزرگ و مادربزرگ مادری اش نقل مکان کنند.

۵- وقتی او ۱۰ ساله بود، طایفه بایدن به ویلمینگتون (دلاوِر / Delaware) نقل مکان کردند. جو بایدن هنوز در آنجا زندگی می کند.

۶. وی در دوران کودکی به دلیل لکنت زبان خود مورد تمسخر قرار می گرفت،   نهایتا وی با حفظ شعرهای ویلیام باتلر یتس ایرلندی و رالف والدو امرسون آمریکایی بر این مشکل فائق آمد.

۷. در ۱۹ سالگی، او تصمیم گرفت که به یک ناجی نجات در منطقه ای از طبقه کارگر در ویلمینگتون تبدیل شود.

۸- استخر شنایی که بایدن آنجا غریق نجات در حال حاضر نام او را دارد؛  مانند ایستگاه ویلمینگتون

۹. او در دبیرستان و دانشگاه، فوتبال آمریکایی بازی کرد.

۱۰. پدرش به او یک شعاری یاد داد : “ما ارزش یک انسان را با تعداد دفعاتی که زمین می خورد نمی سنجیم بلکه با سرعت برخاستن او از زمین ارزیابی می کنیم”.

۱۱. جو بایدن با همسر اول خود نیلیا در ساحلی در باهاما آشنا شد. وی به او گفت که قصد دارد تا سن ۳۰ سالگی به عنوان سناتور انتخاب و یک روز رئیس جمهور ایالات متحده شود.

۱۲. جو و نیلیا پس از ازدواج ، سگی که آن را سناتور  نامیدند، نزد خود برای نگهداری به نشانه تحول در آرزوهای سیاسی خود آوردند.

۱۳. آنها صاحب سه فرزند شدند، جوزف، رابرت و نائومی

۱۴- وی از دانشگاه دلاور / Delaware و دانشکده حقوق دانشگاه سیراکیوز / Syracuse (ایالت نیویورک) فارغ التحصیل شد.

۱۵. پس از اتمام تحصیلات، در طول جنگ ویتنام برای پیوستن به ارتش فراخوانده شد اما سرانجام به دلیل ابتلا به آسم برکنار شد.

-3-درباره donald john tramp:

او چهرهای تلویزیونی و بک بیزینس من بود دارای املاکی با یرند ترامب و کازینو ها و هنل های لوکس

او از نطر جذب مخاطب تکنیک های خاص خود را داشت که اگر چه در تلویزیون جواب گوی برخی برنامه ها بود در عالم سیاست اموخته هایش کم کم به او ضربه وارد کرد او که از خاندان به نسبت متمول بود اساس بیزینس هتل داربی و املاک را شروع کرد با افت و خیز های شدیدی روبرو شد او روابط خاصی هم البته داشت عکس هایی با ریاست حمهوری های سابق امریکا و افراد با نفوذ  و روابطش با ان ها اما او ورشکستکی را هم تجربه کرد  باریسک های بالایی که در بیزینس شخصی خود بر میداشت .

تا سال 2016 که کاندید جهوری خواهان شد و هیلاری کلینتون را با اندک اختلافی یشت سر نهاد و ریاست جمهوری را از ان خود کرد

او متهم به تفکرات فاشیستی، نژاد یزستانه  بود ،

ورودش و یک دوره ریاستش یک مطلب نهان را اشکار کرد دوقطبی شدن جامعه امریکا گلوبالیست ها و امریکایی های دو اتیش ساده ترین مثال ممکن است .

او در زمان ریاستش با شعار هایش خود را از جامعه جهانی دور تر کرد از 3 ییمان خارج شد حتی از  ییمان اب و هوای یاریس که خشمن فعالان محیط ریست و  بحران اب و هوا را بر انگیخت .

او در زمان انتخابات درگیر بک جنگ واقعی در ابالتهای امریکا و را ی دهندگان بود که در دوره قبل از هبلاری به او برگشته بودند یا ناراضیان عملکرد اوباما ورای های خاکستری که بک عامل مهم  ان هم کرونا ان ها را به یای صندوف برای انتخاب یکی ار ابن دو کاندبد کرد .

 

 

-4-

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشترین خوانده شده ها

رقابت و سیر فرایند تحول کسب و کار در ایران امروز و جهان

در ابتدا اشاره به این نکته را لازم میدانم که در ایران نیز مانند تمام دنیا علم مدیریت با ییشرفت های خود توانست سازمان...

ویتنام و رشد اقتصادی این کشور

دنیای‌اقتصاد- رضا احمدزاده : کشور ویتنام از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵گرفتار جنگی خانمان‌سوز شد که بخش قابل‌توجهی از مردم را درگیر قحطی و فقر کرد....

پایان مرد شماره ۳ دولت ریگان

دنیای‌اقتصاد : جرج شولتز، وزیرخارجه رونالد ریگان، ۱۸بهمن‌ماه در خانه‌اش در استنفورد در ۱۰۰ سالگی درگذشت. شولتز -شصتمین وزیرخارجه آمریکا- پس از ریگان و بوش...

ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازمی‌گردد

مقامات آمریکا از تصمیم دولت جو بایدن برای بازگشت ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در این هفته خبر دادند، امری...

چقدر باید مردم کشته بدهند تا واکسن کووید 19 مطابق استاندارد جهانی وارد شود؟

سوالی کوتاه و رنج اور چقدر کشته شدن از این یانادمی که دارویش اختراع شده برای یک تصمیم گیرنده کافی است تا مصالح جناحین را کنار...