خانه سیاست نطق بایدن در پی رسمیت یافتن نتیجه انتخابات آمریکا: دموکراسی پیروز شد

نطق بایدن در پی رسمیت یافتن نتیجه انتخابات آمریکا: دموکراسی پیروز شد

جو بایدن، رئیس جمهور منتحب ایالات متحده، شامگاه دوشنبه ۲۴ آذر ساعاتی پس از آن که کالج انتخاباتی کشور، پیروزی او در انتخابات را به رسمیت شناخت، طی نطقی از مردم آمریکا خواست که از عصر دونالد ترامپ بگذرند و فصل تازه‌ای را آغاز کنند.

آقای بایدن با اشاره به رای کالج انتخاباتی آن را نتیجه «پیروزی دموکراسی» دانست و گفت که اصول حاکم بر کشور «مورد فشار، آزمون و تهدید قرار گرفت»، اما فرو نریخت.

وی افزود: «اگر کسی پیش از این نمی‌دانست، اکنون متوجه شده است. آن‌چه در اعماق قلب مردم آمریکا می‌تپد، این است: دموکراسی، یعنی حق شنیده شدن صدایتان، این که آرایتان شمرده شود، این که رهبرانی برای این ملت انتخاب کنید و بتوانیم خودمان را اداره کنیم.»

جو بایدن که در این دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با بیش از ۸۱ میلیون رای رکورد تازه‌ای بر جای گذاشت، همچنان تلاش می‌کند نیروی کمپین انتخاباتی خود را حفظ کند چرا که دونالد ترامپ تاکنون از قبول شکست خودداری کرده و به جای آن ادعاهای بی‌پایه‌ای مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات مطرح می‌کند.

این ادعاها را اما قضات آمریکایی با گرایش‌های سیاسی متفاوت و همچنین وزارت دادگستری و دیوان عالی ایالات متحده رد کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌نویسد که اگرچه اقدامات ترامپ به مثابه تهدیدی علیه هنجارهای دموکراتیک ایالات متحده از جمله انتقال مسالمت‌آمیز قدرت بوده است، اما بایدن استدلال کرد که نظام حکمرانی آمریکا همچنان سالم است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشترین خوانده شده ها

رقابت و سیر فرایند تحول کسب و کار در ایران امروز و جهان

در ابتدا اشاره به این نکته را لازم میدانم که در ایران نیز مانند تمام دنیا علم مدیریت با ییشرفت های خود توانست سازمان...

ویتنام و رشد اقتصادی این کشور

دنیای‌اقتصاد- رضا احمدزاده : کشور ویتنام از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵گرفتار جنگی خانمان‌سوز شد که بخش قابل‌توجهی از مردم را درگیر قحطی و فقر کرد....

پایان مرد شماره ۳ دولت ریگان

دنیای‌اقتصاد : جرج شولتز، وزیرخارجه رونالد ریگان، ۱۸بهمن‌ماه در خانه‌اش در استنفورد در ۱۰۰ سالگی درگذشت. شولتز -شصتمین وزیرخارجه آمریکا- پس از ریگان و بوش...

ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازمی‌گردد

مقامات آمریکا از تصمیم دولت جو بایدن برای بازگشت ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در این هفته خبر دادند، امری...

چقدر باید مردم کشته بدهند تا واکسن کووید 19 مطابق استاندارد جهانی وارد شود؟

سوالی کوتاه و رنج اور چقدر کشته شدن از این یانادمی که دارویش اختراع شده برای یک تصمیم گیرنده کافی است تا مصالح جناحین را کنار...