خانه استراتژی صادرات ایدئولوژی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

صادرات ایدئولوژی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بحرین چهارمین کشور عربی و اسلامی، بعد از مصر، اردن و امارات است که عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را پذیرفته است.

توافق اسرائیل و بحرین برای داشتن روابط سیاسی در همین حال در قاموس مناسبات بین‌المللی، و برخلاف نوع رابطه‌ امارات متحده عربی و اسرائیل، یک «پیمان کامل صلح» شناخته نمی‌شود.

در همین حال، رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که در طول ۱۱ سال پیش از عادی‌سازی رسمی روابط، اسرائیل در منامه «سفارتخانه مخفی» داشته است.

مقامات اسرائیل گفته‌اند که همکاری کشورشان با امارات و بحرین علیه «نفوذ شرورانه منطقه‌ای» و برنامه «جاه‌طلبانه هسته‌ای» ایران و علیه حزب‌الله لبنان نیز خواهد بود.

وزیران اسرائیلی و بحرینی روز چهارشنبه رشته اسنادی را برای همکاری در امور هوایی، فن‌آوری، بهداشتی و عرصه‌های دیگر امضا می‌کنند.

به گزارش وب‌سایت وای‌نت، با امضای این اسناد، به نظر می‌رسد موعد گشایش سفارت رسمی اسرائیل در منامه و همچنین در ابوظبی نزدیک باشد.

رسانه‌های اسرائیل این هفته گزارش داده‌اند که سفر بنیامین نتانیاهو به ابوظبی برای ماه آینده نهایی شده و همزمان رئیس جمهوری اسرائیل روز سه‌شنبه، ۲۷ آبان، محمد بن ‌زاید، ولیعهد ابوظبی را به سفر به کشورش دعوت کرد.

دولت دونالد ترامپ ماه گذشته موافقت اصولی سران حکومت انتقالی سودان را نیز برای عادی‌سازی رابطه با اسرائیل به دست آورد، اما عملی کردن آن از جمله به دلیل مخالفت‌های داخلی در سودان، هنوز با موانع زیادی روبه‌رو است.

همه جناح‌های فلسطینی توافق‌ بحرین و امارات و اعلام آمادگی سران دولت انتقالی سودان برای رابطه عادی با اسرائیل را «خیانت» و «خنجر زدن به قلب فلسطینیان» توصیف کرده و از سران این کشورها شدیدا انتقاد کرده‌اند.

انجام رشته دیدارهای وزیر خارجه بحرین با مقامات اسرائیل و وزیر خارجه آمریکا در شهر اورشلیم در روز ۲۸ آبان نیز با ناخشنودی عمیق فلسطینیان روبه‌رو شده که آن را گستاخی نامیده‌اند.

همچنین نبیل ابوردینه، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری فلسطین، دیدار آقای پومپئو از یهودی‌نشین «پساگوت» را که نخستین بازدید یک وزیر خارجه آمریکا از این نوع شهرک‌های ساخت اسرائیل در ۵۳ سال تسلط اسرائیل بر اراضی فلسطینی است، «تحریک‌آمیز» نامید و آن را شدیدا محکوم کرده است.

به ادعای رسانه‌های اسرائیل، آقای پومپئو در سفر «خداحافظی» با مقامات اسرائیل، آخرین کارهایی را که دولت دونالد ترامپ می‌تواند برای اسرائیل انجام دهد، بررسی می‌کند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشترین خوانده شده ها

تغییر اصل اساسی ییشرفت بشر

اری همه با تغییر و انجام ان اشنا هستیم از تغییر کوچک ترین چیز ها تا تغییرات بزگی که شهر و یا کشور و...

اصلاح قوانین محیط کسب و کار

در مورد این موضوع بایذ اذعان داشت از مواردی که در سند توسعه همه کشور ها قرار دارد می باشد در سال های اخیر دولت...

مـردم جـواب مي‌خواهند

عدم پاسخگويي بلا تكليفي مردم را بيشتر مي كند آرمان ملی- امید کاجیان: نخستین اصل برای آنکه کسی لیاقت داشتن تریبونی یا مسئولیتی در کشور...

1400 چگونه باید باشد ؟

رویداد های گذشته و انچه که در ییش رو داریم می تواند یک تحلیل کلی یا نقشه راهی باشد برای اینکه با اصلاح خطا...

تقویت بنیان های کسب و کار

ایران نیز به دنبال سایر کشور ها خواستار سهم خود از ییشرفت تکنولوژی دموکراسی است اما در اینجا سیاست گذاران ریل های اقتصادی اجتماعی و......