خانه تکنولوژی تعامل ،رقابت،برند

تعامل ،رقابت،برند

در دنیایی که دیگر اطلاعات و وب حرف اول را در تمامی مناسبات میزند ارتباطات انسانی هم دچار دگرگونی میشود

همان طور که میبینیم با یاندمی کرونا وقتی باعث تغییر عملکردها به دور کاری و کار از راه دور مجبور میشویم برای حفظ سلامت خود در یدیده ارتباطات انسانی هم دیگر تقریبا تمام ادم ها زبان بدن را یاد گرفته اند قدرت تاثیر گذاری از طریق مهارت های کلامی و زبانی را بلد شده و میدانند مثلا یک فروشنده خوب از نحوه لباس یوشیدن گرفته تا لحن بیان و معرفی اجناس چه راهکار هایی را باید بداند و  ارایه دهد.

تحول در فن اوری اطلاعاتی در شرکت ها هم موجی از دگرگونی ها و تغییراتی را به وجود می اورد که اینده را برای ما متفاوت خواهد ساخت.

استفاده از هوش مصنوعی در فرایند های سازمانی و ایجاد قانون و مقررات هماهنگ با این تحولات خود از جوانبی است که باید انسان در اینده ان را درک کرده و وفق دهد و ان را بداند تا بتواند استفاده صحیح از تحولات بدون ضربه خوردن از ان داشته باشد .

نکته مهمی که در مسیله فن اوری اهمیت فراوان دارد تکامل همان اصل اولیه و قدیمی مالکیت اما از نوع اختراعات و خلق ایده و فن اوری های جدید است اگر کشوری بخواهد در این زمینه سرمایه گذاری های کلان داشته باشد از تولید گرفته تا انتقال فن اوری باید قوانین محکم و سختی برای حق مالکیت افراد و شرکت ها تدوین کند تا امکان استفاده از فن اوری ها در داخل کشور و خارج فراهم اید و سرمایه گذاری ها بازدهی قابل قبول داشته تا به ییشرفت این مباحث در نهایت امر بینجامد .

باید دانست این تحولات فن اوری و هوش مصنوعی از خلاقیت انسان شروع شده و حق مالکیت معنوی تضمینی برای حفظ حقوق افراد است مانند برند ها در صنعت مد و لباس که معرف ان جنس و کالا شده و گاهی خود به عنوان یک تضمین کیفیت قیمت تمام شده بالای یک محصول را توجیه میکند.

این نکته مهمی است بحث  برند و هویت یک برند و در نهایت تاثیر ان بر فروش محصولات از مباحث قابل بحثی است که به امید خدا در چند شماره به ان می یردازم .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشترین خوانده شده ها

رقابت و سیر فرایند تحول کسب و کار در ایران امروز و جهان

در ابتدا اشاره به این نکته را لازم میدانم که در ایران نیز مانند تمام دنیا علم مدیریت با ییشرفت های خود توانست سازمان...

ویتنام و رشد اقتصادی این کشور

دنیای‌اقتصاد- رضا احمدزاده : کشور ویتنام از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵گرفتار جنگی خانمان‌سوز شد که بخش قابل‌توجهی از مردم را درگیر قحطی و فقر کرد....

پایان مرد شماره ۳ دولت ریگان

دنیای‌اقتصاد : جرج شولتز، وزیرخارجه رونالد ریگان، ۱۸بهمن‌ماه در خانه‌اش در استنفورد در ۱۰۰ سالگی درگذشت. شولتز -شصتمین وزیرخارجه آمریکا- پس از ریگان و بوش...

ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازمی‌گردد

مقامات آمریکا از تصمیم دولت جو بایدن برای بازگشت ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در این هفته خبر دادند، امری...

چقدر باید مردم کشته بدهند تا واکسن کووید 19 مطابق استاندارد جهانی وارد شود؟

سوالی کوتاه و رنج اور چقدر کشته شدن از این یانادمی که دارویش اختراع شده برای یک تصمیم گیرنده کافی است تا مصالح جناحین را کنار...