خانه ojan clup ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازمی‌گردد

ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازمی‌گردد

مقامات آمریکا از تصمیم دولت جو بایدن برای بازگشت ایالات متحده به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در این هفته خبر دادند، امری که به معنای لغو تصمیم سه سال قبل دولت دونالد ترامپ خواهد بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس شامگاه یکشنبه ۱۹ بهمن به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، و یک دیپلمات ارشد این کشور در ژنو روز دوشنبه اعلام می‌کنند که واشینگتن به عنوان عضو ناظر به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازخواهد گشت و نگاهی نیز به انتخابات دارد تا به عنوان عضو کامل این شورا برگزیده شود.

این خبرگزاری می‌نویسد که تصمیم دولت بایدن احتمالا با انتقاد نمایندگان محافظه‌کار کنگره آمریکا و گروه‌های طرفدار اسرائیل مواجه شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، سال ۲۰۱۸ در اعتراض به آن‌چه تمرکز نامناسب شورای حقوق بشر سازمان ملل بر اسرائیل نامید، عضویت آمریکا در این شورا را لغو کرد. دولت آقای ترامپ همچنین نسبت به عضویت برخی از کشورهای استبدادی در این شورا معترض بود، از جمله چین، کوبا، اریتره، روسیه و ونزوئلا که همگی متهم به نقض حقوق بشر هستند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشترین خوانده شده ها

تغییر اصل اساسی ییشرفت بشر

اری همه با تغییر و انجام ان اشنا هستیم از تغییر کوچک ترین چیز ها تا تغییرات بزگی که شهر و یا کشور و...

اصلاح قوانین محیط کسب و کار

در مورد این موضوع بایذ اذعان داشت از مواردی که در سند توسعه همه کشور ها قرار دارد می باشد در سال های اخیر دولت...

مـردم جـواب مي‌خواهند

عدم پاسخگويي بلا تكليفي مردم را بيشتر مي كند آرمان ملی- امید کاجیان: نخستین اصل برای آنکه کسی لیاقت داشتن تریبونی یا مسئولیتی در کشور...

1400 چگونه باید باشد ؟

رویداد های گذشته و انچه که در ییش رو داریم می تواند یک تحلیل کلی یا نقشه راهی باشد برای اینکه با اصلاح خطا...

تقویت بنیان های کسب و کار

ایران نیز به دنبال سایر کشور ها خواستار سهم خود از ییشرفت تکنولوژی دموکراسی است اما در اینجا سیاست گذاران ریل های اقتصادی اجتماعی و......